MMS Academic Awards

awardsaq.jpg

Mansfield Middle School recently held its annual academic awards ceremony.
The following were awarded to these students:

8th Grade Algebra

  1.  Clinton Stovall
  2. Cassidy Carlton

8th Grade Math

  1.  Alina Lawhon
  2. Daniel Fox
  3. Chloe Jones

8th Grade Career Development

  1.  Chandlan Silvey
  2. Lita Hecox
  3. Clint Stovall
  4. Cassidy Carlton

8th Grade Career Development Best Projects

  1.  Madelen Jones

8th Grade History

  1.  Clint Stovall
  2. Alina Lawhon

8th Grade English

  1.  Taylen Berry
  2. Chandlan Silvey
  3. Bethany Sartin

8th Grade Civil Service

  1.  Daniel Fox

8th Grade Science

  1.  Rebecca Young
  2. Clint Stovall

8th Grade Art

  1.  Cassidy Carlton
  2. Serenity Brunson
  3. Alayna Turner
  4. Douglas Portman
  5. Rylie Puterbaugh

8th Grade Good Citizenship Award

  1.  Chandlan Silvey
  2. Lita Hecox

7th Grade Science

  1.  Kadence Mathisen
  2. Alexander Quick

7th Grade Math

  1.  Tyler Turnipseed
  2. Alyson Edwards
  3. Carl Wood

7th Grade Technology

  1.  Raine Hecox
  2. Turner Wright
  3. Alyson Edwards
  4. Alyson McClain

7th Grade Health

  1.  Alyson McClain
  2. Turner Wright

7th Grade Coding

  1.  Tyler Turnipseed
  2. Jaxon Heydenreich
  3. Donovan Walker

7th Grade History

  1.  Turner Wright
  2. Emilie Nelson

7th Grade English

  1.  Trey Flanery
  2. Dakota Langford
  3. Raine Hecox

7th Grade Art

  1.  Dakota Langford
  2. Donovan Walker
  3. Jordan Carr
  4. Kristina Hancock
  5. Tyler Turnipseed

7th Grade Music

  1.  Kadynce Robinson
  2. Ethan Walker

7th Grade Good Citizenship Award

  1.  Alexander Quick
  2. Emilie Nelson

6th Grade English

  1.  Dakota Russell – Bowman
  2. Drew Holland
  3. Carter Whiley

6th Grade English Most Improved

  1.  Greg Raynor
  2. Laney Wood

6th Grade Math

  1.  Andrew Pettigrew
  2. Drew Holland
  3. Chloe Beran

6th Grade Math Most Improved

  1.  Leland Powell
  2. Shelbie Fuller

6th Grade Science

  1.  Drew Holland
  2. Trinity Triska

6th Grade Science Most Improved

  1.  Brandon Raynor

6th Grade Social Studies

  1.  Trey Powell
  2. Rylie Bentley

6th Grade Music

  1.  Carter Whiley
  2. Alyssa Black

6th Grade Citizenship Award

  1.  Drew Holland
  2. Cameron Pettus
  3. Trinity Triska
  4. Carter Whiley

5th Grade English

  1.  Chelsea Elmore
  2. Kanon Fisher
  3. Chloe Beran

5th Grade English Most Improved

  1.  Jacob Elmore
  2. Daisy Nelson

5th Grade Math

  1.  Charlie Collier
  2. Chloe Beran

5th Grade Math Most Improved

  1.  James Bausley
  2. Addison Robles

5th Grade Science

  1.  Kanon Fisher
  2. Chloe Beran

5th Grade Science Most Improved

  1.  Jacob Elmore

5th Grade Social Studies

  1.  Dawson Robinson
  2. Chloe Beran

5th Grade Citizenship Award

  1.  Kanon Fisher
  2. Chloe Beran

6th Grade Presidential Academic Excellence Award

  1. Winston Allison
  2. Rylie Bentley
  3. Emilie Eaton
  4. Boston Elmore
  5. Konnor Fletcher
  6. Summer Frazier
  7. Drew Holland
  8. Kaylie Lowery
  9. T’Nyah Meadors
  10. Caydence Moore
  11. Rachel Nedham
  12. Cameron Pettus
  13. Treyshon Powell
  14. Tobias Towe
  15. Trinity Triska
  16. Carter Whiley
  17. Braeden Woodard

8th Grade Presidential Academic Excellence Award

  1.  Brooklyn Adams
  2. Greyson Baggett
  3. Serenity Brunson
  4. Braxton Byers
  5. Cassidy Carlton
  6. Seth Carter
  7. Caleb Collier
  8. Nathaniel Elmore
  9. Connor Hattabaugh
  10. Madelen Jones
  11. Trenton Leroy
  12. Travis Martin
  13. Kindel Noblitt
  14. Alexis Rivera
  15. Bethany Sartin
  16. Chandlan Silvey
  17. Sara Smith
  18. Clinton Stovall
  19. Alayna Swanger
  20. Alayna Turner
  21. Rebecca Young
MMS-academic-awards
MMS-academic-awards
MMS-Awards-academic

Share this post

Leave a Reply

scroll to top
33 Shares
Share33
Tweet
Share